Çankaya İlçesi Ekosistem Hizmetleri Haritalama Sonuç Çalıştayı

Çankaya ilçesinin içerisinde yer alan yeşil alanlar (parklar, kampüsler, doğal alanlar), ekolojik koridorlar, tarım alanları ve rekreasyonel alanlar ekosistem hizmetleri olarak proje kapsamında haritalanmış olup, bu çalışma ile kullanıcıların ekosistem hizmetlerinin ve biyoçeşitliliğin mekânsal dağılımını görmelerini, ayrıca haritanın arazi kullanım stratejilerine entegre edilmesini sağlamak, kullanıcıları ve karar alıcıları bilgilendirmek amaçlanmaktadır.

 

17 Ekim 2019 tarihinde Ankara’da Çankaya Belediyesi Zübeyde Hanım Sosyal Tesisleri’nde (Yıldızevler, Şht. Mustafa Doğan Cd No:60, Çankaya/Ankara) ilgili bakanlık, belediye, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve uzmanların katılımıyla düzenlenecek sonuç çalıştayında proje kapsamında hazırlanan haritalama çalışması sunulacak olup ayrıca toplantıda Çankaya ilçesinde bulunan doğal ekosistemleri ve ekosistem hizmetlerini değerlendirmek amaçlı grup çalışması yapılacaktır.

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Doğa ve Şehirler Projesi sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.